Postup práce pro instalaci COOC

Stažení balíčku

Aktuální verzi balíčku naleznete na odkazu http://extranet.datamix.eu/updates/coo/cooc.zip. Balíček si stáhněte a rozbalte.

Instalace Workbench

Pro možnost zápisu pomocí čteček Omnikey nainstalujte Omnikey Workbench, pomocí souboru 01_hid_omnikey_workbench_v1.4.0.14_x86_.exe ze staženého balíčku.

Instalace ovladačů

Pro správnou funkčnost čteček je zapotřebí doinstalovat ovládače ze souboru 02_hid_global_xchip_driver_1.2.29.156.zip

Připojení čtečky

Dalším krokem je připojení čtečky Omnikey do USB počítače. Po jejím připojení spustě nainstalovaný nástroj HID Omnikey Workbench, zástupce by měl být na ploše. Po spuštění zkontrolujte stav čteček. V levé části okna, na otevřené záložce Diagnosis, přejděte na položku General Information. Na ní, v části Found Readers, by měli být vždy dvě položky.

Pokud nejsou, zkontrolujte, zda je v Omnikey čtečce vložený SAM a přiložte na ni čip. Poté zkuste Workbench spustit znovu.

Následně zkontrolujte čísla čipů na jednotlivých čtečkách.

Pole by nemělo být prázdné a bude obsahovat jiné označení než na obrázcích:

COOC

Posledním krokem je instalace samotného konektoru. Pro instalaci spustě soubor SetupCOO.msi.

Konfigurace 1

URL adresa k DATAMIX API - obsahuje cestu k API serveru, pomocí něhož jsou předávány informace o akreditacích, neměnit pokud nepřijde informace od DATAMIX

Interval hlášení k DATAMIX API - hodnota v sekundách, určující jak často se klientský konektor hlásí k DATAMIX API. Při pomalé odezvě systému akreditací, je možné, vždy po konzultaci s DATAMIX, tyto hodnoty zvýšit.

URL adresa k XT-Card API - obsahuje cestu k API serveru, pomocí něhož jsou posílány informace o zapsání vstupenky na určitý čip, neměnit pokud nepřijde informace od XT-Card

Timeout k XT-Card API - hodnota v sekundách, během které klient čeká na odpověď API serveru XT Card, měnit pouze v případě pomalého připojení a výpadků spojení

Konfigurace 2

Označení terminálu - označení klientského terminálu, který provádí akreditace. Volitelná hodnota 1 až 100. Je možné měnit při instalaci.

Timeout komunikace s OMNIKEY - hodnota v sekundách, určující jak dlouho čeká klientská aplikace na odpověď čtečky. V případě problému se zápisem možno navýšit.

Index čtečky SAM v poli čteček - hodnota určující přístup ke čtečce SAM karet. Měnit pouze v případě, kdy ve Workbench je zobrazeno více zařízení než na obrázku.

Index čtečky čipů v poli čteček - hodnota určující přístup ke čtečce čipů. Měnit pouze v případě, kdy ve Workbench je zobrazeno více zařízení než na obrázku.

Konfigurace 3

Ideálně ponechat výchozí umístění v Program Files.

Konfigurace 4

Potvrdit instalaci tlačítkem Další

Konfigurace 5

Uzavřít instalátor tlačítkem Zavřít.

QR Code
QR Code Postup práce pro instalaci COOC (generated for current page)
Wikipedie - DATAMIX Solutions s.r.o.